Návštěvnost
Chystáme se / novinky
Kontakt

PF 2012

24.12.2011 NOVINKA Foto 2012, Trvalý odkaz

Průměrná známka: 2,20

Komentář ke článku (0)

Anketa:Byl pro vás rok 2011 úspěšný?
A) ANO 37%
B) NE 7%
C) MOHLO BY BÝT LÉPE 33%
D) NEMŮŽU SI STĚŽOVAT 7%
E) CHYTIL JSEM ŽIVOTNÍ RYBU 0%
F) BYLO TO SLABÉ 7%
G) JAKO KAŽDÝ ROK 7%
Hlasovalo 27 čtenářů.

Listopadová rybačka na dravce

21.11.2011 NOVINKA Články, Trvalý odkaz

 17. 11. 2011 proběhla rybačka nedaleko Plzně se spřátelenou rybářskou bandou. Po vlažnějším začátku se mi povedla štička okolo 45cm ze břehu na rybku a jeden pěkný okoun z lodi na vláčku. Po té, co Dr. Fish  zakouzlil se svým  echolotem,  přišel Blážovi na mrtvou candát okolo 50 cm a doktor vypáčil z vody krásnou kudlu přes 70cm. Celou mini výpravu hodnotím velice kladně.  Za těch pár hodin na rybách parádní odměna. Pánové, velice děkuji za pozvání a doufám, že se brzy zase potkáme někde na břehu a bude to neméně úspěšné.  

Petrův zdar!
 
Průměrná známka: 2,06

Komentář ke článku (0)

Jak jsem ztroskotal na počasí aneb tajemství revíru stále zahaleno

31.7.2011 NOVINKA Články, Trvalý odkaz

 

I přes “mírně nepříznivou“ předpověď počasí jsem se rozhodl tento víkend zkusit štěstí na jedné menší říčce nedaleko Plzně. Samotnému lovu předcházela týdenní krmná kampaň. Na ni jsem zvolil dva druhy koulí a kukuřici v příchutích mého  boilie, bohužel jsem neměl v týdnu čas koupit ostatní partikl. V pátek po šesté vyrážím na svůj nový flek a doufám, že zůstal bez povšimnutí a nebude obsazený. Naštěstí byl volný. Po lehkém zakrmení a hodinovém vybalení a stavbě bivaku mám konečně nahozeno a čekám. Pro lov jsem zvolil místo v zátočině, s metrovou hloubkou na horní partii většího plesa, sice je tam řeka užší a mělčí, ale za to bez většího rybářského tlaku. Spadeno jsem měl hlavně na amury, které jsem tam několikrát pozoroval při vyhřívání pod hladinou a samozřejmě také na větší kapry. K jejich ulovení mně měla pomoci kombinace masové a ovocné příchuti na separovaných krmných místech, pro každý prut zvlášť. První záběr přišel v půl dvanácté v noci, kdy mě z letargie probrala hrčící brzda a příposlech hlásiče ztlumený na minimu. Po krátkém, ale velice houževnatém boji, je venku z vody kapří dorostenec 65cm. Tím pro mě skončil první den lovu. Usínal jsem s nadějí, že by tato první vlaštovka nemusela být poslední a hlavně že přijde větší bráška nebo nějaké torpédo. Ráno jsem se vzbudil do silného deště a výrazně chladného počasí. Ráno v půl šesté přišel druhý záběr, ale zásek bohužel nesedl.  Postupem času a s přibývajícím deštěm se zakalila voda. Teplota vzduchu přes den nepřesahovala 15°C a aktivita ryb díky tomuto skoku úplně vyhasla. Se smíšenými pocity ve 20:00 opouštím rozkrmené místo a proklínám počasí a meteorology. Jelikož se mi něco podobného stalo i při předchozí výpravě na tento revír, skutečné tajemství této vody  pro mě zůstává nadále zahaleno.

Průměrná známka: 2,00

Komentář ke článku (0)

Nová várka koulí s novým pomocníkem

12.6.2011 NOVINKA Přípravy, Trvalý odkaz

Dnes jsme navařili novou várku boilie na nadcházející víkendovou výpravu. Koule jsou maximálně našlapané, skoro čistě na rybí bázi, hrubší konzistence s mixem několika příchutí. Na pohled vypadají skvěle, tak uvidíme zda se nám tato nová receptura osvědčí a přinese pořádné úlovky.

Průměrná známka: 1,81

Komentář ke článku (10)

Svazovky 2011

5.6.2011 NOVINKA Foto 2011, Trvalý odkaz