Návštěvnost
Chystáme se / novinky
Kontakt

Ryby jaro 2016

12.6.2016 NOVINKA Články, Trvalý odkaz

Nějak není čas se rozepisovat, tak alespoň nahazuji pár ryb z letošního jara. Většina jsou svazové vody ČR. Letošní jaro bylo famózní :-)!

Už jste se setkali s problémy s místními rybáři a RS na cizím revíru? Labe NBK

9.7.2014 NOVINKA Články, Trvalý odkaz

Velice zajímavá diskuze na ČRS MO Nymburk pro všechny sportovní rybáře k zamyšlení.. Nahazuji tento článek k diskuzi a také ze zajímavosti, zda máte také podobné zkušenosti jako já v Nymburce? Nikde jinde jsem se naštěstí s ničím podobným ještě nesetkal... http://crs-mo-nymburk.webnode.cz/ Pro případ cenzury přepis článku: Zdravím, chytám ryby od 6 let je mi třicet (24let). 10 let jsem chytal jako mladý plavačku závodně, teď chytám spíš kapry a sumce ryby pouštím. V životě jsem neměl problém s rybářskou stráží jak v Plzni, tak v cizině a ryba pro mě není jen žrádlo a vždy po sobě uklidím. Ale zde asi slušné chování u vody nehraje roli. Již dvakrát na mě přijel porybný na udání, jen kvůli tomu, aby si masařky druhý den zachytali na rozkrmeném fleku, který jak jsem se od nich po té dověděl jim patří... Za ten půl rok co tu bydlím jsem k uvytržení, jak se zde měří dvojím metrem. Frajeři na bílém člunu provozující vertikálku již od dubna, rákosník denně chytající na rybyčku naproti doku (od dubna). Dědci co si po ránu za dokem ládují kufry kaprama. A dnes 4 auta u doku a rybáři chtající z vodního díla tahající ryby ze 4 metrového betonu. Přijela městská, přiběhl týpek ze stráže a co? Vesele se chytá dál a auta stojí kde před tím. Že by známí? Na protějším břehu 5aut u vody na půl cesty do Kostomlátek další tři. Tak se ptám jestli je v pohodě nechat někoho, kdo tahá věci k vodě na vozíčku, investuje do krmení x tisíc a vše pouští a chová se slušně balit bivak v 1 ráno s přítelkyní v 5 měsíci? Nebo zabavovat papíry 5 minut po době lovu? Co se týká zákazu bivaků, nechápu argumenty o odnášení velkých ryb od vody. Jde jen o to, aby to vyhovovalo masařkám a ruku na srdce ,kdo by sem jezdil přes půl republiky, aby dával ryby do soukromáku? Místo totalitních restrikcí lidí, kteří si chtějí u vody odpočnout kolikrát i s dětmi by jste měli zvážit K70. Namísto toho slušný člověk 2x denně staví a bourá bivak jako debil.. Navíc pokud člověk nevykonává rybářské právo (má nastažené pruty) tak to RS toto ani nemůže vymáhat a kontrolovat. Viz Mušov a právní spory ohledně omezování osobní svobody. Kontroly po době lovu se staženými pruty. Pevně doufám, že se nové vedení vydá lepším směrem. A zamyslí se nad tím, jak to zde momentálně vypadá a v jakém stavu je jejich revír a jistě se bude chovat jako řádný hospodář a ne jako předchozí gestapo a zloději . Osobně bych uvítal zrušení zákazu bivaků a zavedení K70 + ročního limitu odebraných ryb, nebo 2ks ušlechtilé týdně. Chceš lovit dál tak zaplať nebo jdi do rybárny.. Povolení nočního lovu alespoň u sumců ( nástraha živá/mrtvá nad 25cm) by také neuškodilo. Nejsem zde členem a po těchto zkušenostech už asi nebudu, ale rád bych se někdy šel podívat jak se zde nasazují ryby. Všude jinde je to rybářská slavnost rybáři vodí děti atd. Funguje něco takového zde? Pořád zde slyším jak cizáci v Nymburce masaří a NBK nasazuje. Pak se ptám viděl to někdo? A kdy? Berete to jen jako podněty a příběh k zamyšlení. Bohužel je to realita.

Komentář ke článku (2)

Anketa:Už jste se někdy setkali s problémy s místními rybáři a RS na cizím revíru?
A) Ano 75%
B) Ne 25%
Hlasovalo 28 čtenářů.

Nedělní dírky

15.2.2012 NOVINKA Články, Trvalý odkaz

 12. 2. jsme se s Blážou vydali na nedělní dírky do Sulkova nedaleko Plzně, na otevření nového soukromého revíru. Na místo jsme dorazili v 8:00 a teplota byla něco málo pod -20°C. Tato voda na nás udělala velice dobrý první dojem. Mělčí rybník o rozloze 4 hektarů, plný pařezišť, obklopený rákosem, situovaný v klidné lokalitě přímo u lesa dával hned znát, že by se mohlo jednat o dravčí vodu. Jen co jsme se rozkoukali a vytipovali fleky, dorazil majitel s vrtákem a rybičkami. Po krátkém pokecu jsme šli okamžitě na věc plni očekávání. Navrtali jsme díry nedaleko porostu u břehu a nastražili rybky. První záběr přišel majiteli po 15minutách, ale štika stačila rybku pustit. Cca v 11:00 vytáhl kolega nedaleko od nás kudlu okolo 50cm. Po té jsme několikrát změnili místo v naději, že už se nám konečně taky poštěstí, ale čas letěl a stále nic. Bohužel se nám nepodařilo přelstít žádného dravce a po 5 hodinách chytání jsme museli zabalit věci a odjet s pocitem, že to určitě začne, jen co vlezeme do auta…  Tušení se samozřejmě naplnilo a se stoupající teplotou vzduchu se zvedala i aktivita ryb, takže se ten den po našem odjezdu ještě slušně nachytalo. Přikládám pro představu alespoň nějaké foto revíru a ryb, i když ne našich……

 Z celé akce mám velice dobrý dojem. Sice jsme skončili bez ryby, ale byl to parádní den strávený na rybách, v přírodě, ve společnosti pohodových lidí. Také musím pochválit parádní zázemí. Svařák a výborné klobásy z udírny přišli vhod. Krom toho cena za chytání na jeden prut je symbolická 100. Na tento revír se určitě ještě v brzké době vrátíme a věřím, že si úspěšně napravíme reputaci :-)
 
Petrův zdar!!!!!
Průměrná známka: 1,25

Komentář ke článku (0)

Listopadová rybačka na dravce

21.11.2011 NOVINKA Články, Trvalý odkaz

 17. 11. 2011 proběhla rybačka nedaleko Plzně se spřátelenou rybářskou bandou. Po vlažnějším začátku se mi povedla štička okolo 45cm ze břehu na rybku a jeden pěkný okoun z lodi na vláčku. Po té, co Dr. Fish  zakouzlil se svým  echolotem,  přišel Blážovi na mrtvou candát okolo 50 cm a doktor vypáčil z vody krásnou kudlu přes 70cm. Celou mini výpravu hodnotím velice kladně.  Za těch pár hodin na rybách parádní odměna. Pánové, velice děkuji za pozvání a doufám, že se brzy zase potkáme někde na břehu a bude to neméně úspěšné.  

Petrův zdar!
 
Průměrná známka: 2,06

Komentář ke článku (0)

Jak jsem ztroskotal na počasí aneb tajemství revíru stále zahaleno

31.7.2011 NOVINKA Články, Trvalý odkaz

 

I přes “mírně nepříznivou“ předpověď počasí jsem se rozhodl tento víkend zkusit štěstí na jedné menší říčce nedaleko Plzně. Samotnému lovu předcházela týdenní krmná kampaň. Na ni jsem zvolil dva druhy koulí a kukuřici v příchutích mého  boilie, bohužel jsem neměl v týdnu čas koupit ostatní partikl. V pátek po šesté vyrážím na svůj nový flek a doufám, že zůstal bez povšimnutí a nebude obsazený. Naštěstí byl volný. Po lehkém zakrmení a hodinovém vybalení a stavbě bivaku mám konečně nahozeno a čekám. Pro lov jsem zvolil místo v zátočině, s metrovou hloubkou na horní partii většího plesa, sice je tam řeka užší a mělčí, ale za to bez většího rybářského tlaku. Spadeno jsem měl hlavně na amury, které jsem tam několikrát pozoroval při vyhřívání pod hladinou a samozřejmě také na větší kapry. K jejich ulovení mně měla pomoci kombinace masové a ovocné příchuti na separovaných krmných místech, pro každý prut zvlášť. První záběr přišel v půl dvanácté v noci, kdy mě z letargie probrala hrčící brzda a příposlech hlásiče ztlumený na minimu. Po krátkém, ale velice houževnatém boji, je venku z vody kapří dorostenec 65cm. Tím pro mě skončil první den lovu. Usínal jsem s nadějí, že by tato první vlaštovka nemusela být poslední a hlavně že přijde větší bráška nebo nějaké torpédo. Ráno jsem se vzbudil do silného deště a výrazně chladného počasí. Ráno v půl šesté přišel druhý záběr, ale zásek bohužel nesedl.  Postupem času a s přibývajícím deštěm se zakalila voda. Teplota vzduchu přes den nepřesahovala 15°C a aktivita ryb díky tomuto skoku úplně vyhasla. Se smíšenými pocity ve 20:00 opouštím rozkrmené místo a proklínám počasí a meteorology. Jelikož se mi něco podobného stalo i při předchozí výpravě na tento revír, skutečné tajemství této vody  pro mě zůstává nadále zahaleno.

Průměrná známka: 2,00

Komentář ke článku (0)